Zasady gry

Zasady gry escape the room na żywo Break The Code

  1. Gracze zostają zamknięci w specjalnie przygotowanym pokoju. Celem gry jest wydostanie się z pokoju bez użycia siły przed upływem 60 minut.
  2. Każdy z pokoi stanowi specjalnie zaprojektowane i przygotowane środowisko (więcej o naszych pokojach przeczytasz w zakładce rezerwacja). Każdy detal wystroju czy przedmiot mogą okazać się istotne i mieć wpływ na końcowy sukces Graczy. Dlatego zalecamy na samym początku dokładnie rozejrzeć się po pokoju – z pewnością znajdą się rzeczy, które umożliwią złamanie kodu i opuszczenie pokoju przed czasem. Należy zwracać uwagę na każdy szczegół i umiejętnie łączyć fakty, niezbędna będzie również spostrzegawczość, ponieważ dzięki niej można odnaleźć ukryte zagadki i podpowiedzi.
  3. Szukajcie wskazówek – każdy przedmiot, znak, układ poszczególnych elementów wystroju pokoju może być istotny.
  4. Po zebraniu wszystkich znalezionych przedmiotów dokładnie przeanalizujcie, do czego mogą się Wam przydać. Pamiętajcie jednak, że czas biegnie nieubłaganie.
  5. Każda rozwiązana zagadka przybliża Was do wydostania się z pokoju. Jeśli uda się Wam poradzić sobie z pomniejszymi zagadkami, nie powinniście mieć również problemu ze złamaniem najważniejszego kodu, umożliwiającego otwarcie drzwi wyjściowych.

Jeśli szukasz niezapomnianych atrakcji, chcesz w sposób atrakcyjny i nietuzinkowy spędzić wolny czas w centrum Katowic lub po prostu chcesz zobaczyć coś nowego, zabierz swoich znajomych i przyjdźcie do Break The Code. Spróbujcie złamać kod i wyjść z pokoju.

Historia Escape The Room na żywo

Gry escape the room, zwane również escape games lub room escape, swój początek biorą z komputerowej rozrywki, stanowiąc podgatunek gier typu wskaż i kliknij (point & click games). Głównym zadaniem jest opuszczenie pokoju przy użyciu dostępnych, nierzadko ukrytych, przedmiotów i rozwiązywaniu różnego rodzaju zagadek, umożliwiających popchnięcie fabuły do przodu.

Do świata rzeczywistego gry typu escape the room zostały zaadaptowane niemal równolegle w Azji i Stanach Zjednoczonych, do Europy natomiast trafiły przez Węgry – w samym Budapeszcie jest kilkadziesiąt pokoi, w których można się sprawdzić i doskonale spędzić czas.

Gry typu real life escape cieszą się coraz większą popularnością. Break The Code jest pierwszym miejscem na Śląsku, w którym można sprawdzić ten nowy rodzaj rozrywki. Serdecznie zapraszamy do centrum Katowic, na ulicę św. Stanisława 9, tuż przy Mariackiej – to właśnie tutaj można wejść do gry i spróbować złamać kod.

Zadzwoń teraz!